Swietelsky AG
Späť

Alu one - odovzdanie závodu na výrobu hliníkových okien, dverí a fasád

16.10.2020

Nový výrobný a logistický areál v Šelpiciach neďaleko Trnavy za viac ako 4,6 miliónov euro, v ktorom bude spoločnosť alu-one vyrábať okná, dvere a fasády z hliníkových profilov a komponentov od popredných európskych výrobcov, je dokončený.

Kolegovia z divízie pozemných stavieb a generálny dodávateľ stavieb, spoločnosti  Swietelsky-Slovakia, ho odovzdali investorovi a ten teraz sa čaká na vydanie právoplatného kolaudačného rozhodnutia.

Ide o dva samostatné stavebné celky, výrobnú halu s technickými miestnosťami a dvojpodlažným skladom a administratívnu budovu o celkovej zastavanej ploche.

8 349 m². Súčasťou realizovaného projektu je kompletná realizácia areálových inžinierskych sietí, napojení na energie a média, areálových komunikácií a parkovísk s plochou 7 727 m2 a sadových úprav.

Výstavba začala v minulom roku v septembri a rakúskej spoločnosti alu-one umožní rozšíriť súčasné výrobné kapacity, ktoré má na Slovensku zatiaľ sústredené v priestoroch na okraji Trnavy. Vďaka tomu bude schopná pokryť aj prípadné zvýšené potreby európskeho trhu.